Jak Brytyjczycy obchodzą Sylwestra?

Brytyjczycy we wszystkich regionach hucznie obchodzą Nowy Rok. W szkockim Edynburgu świętowanie rozpoczyna się już trzy dni wcześniej – wtedy bowiem startuje Hogmanay, czyli czterodniowe parady, podczas których obywatele tego miasta żegnają stary i witają nowy rok. Największa feta odbywa się w sylwestra oczywiście w Londynie, gdzie równo o północy rozpoczyna się się wielki pokaz sztucznych ogni, który oglądany jest przez miliony Londyńczyków oraz tych wszystkich, którzy tę wyjątkową noc zdecydowali się spędzić właśnie w stolicy Anglii. Ulubionym sposobem Brytyjczyków na spędzenie sylwestrowej nocy jest wyjście do pubu. Oczywiście, wielu z nich rezygnuje z tradycyjnej, klubowej imprezy i wybiera mniej konwencjonalne sposoby przywitania Nowego Roku. Jednym z nich może być rejs po Tamizie, który staje się niepowtarzalną okazją do tego, by obejrzeć oświetlony, rozbawiony Londyn z poziomu rzeki. Coraz popularniejsze staje się również spędzenie noworocznej nocy w którymś z angielskich lub szkockich zamków – imprezy z dreszczykiem emocji każdego roku przyciągają tysiące Brytyjczyków. Na Tamizie na co dzień kursuje całe mnóstwo idealnych na zabawy stateczków, jednak w sylwestrową noc ich liczba staje się jeszcze większa.

brytyjski sylwesterNikogo jednak nie powinno to dziwić – chętnych, by tę noc spędzić na londyńskiej rzece wciąż przybywa. Wielkim zainteresowaniem cieszy się wspomniany już pokaz sztucznych ogni. Rozpoczyna się dokładnie w tym momencie, kiedy stojący niedaleko Big Ben wybija północ. Pierwsi chętni ustawiają się na Moście Westminsterskim i w okolicach London Eye już kilka godzin przedtem – z tych miejsc, jak twierdzą bywalcy pokazu, widok jest zdecydowanie najlepszy! Pokaz widoczny jest niemal z całego Londynu, jednak, jak nietrudno się domyśleć – im bliżej Tamizy jesteśmy, tym łatwiej możemy go obserwować. Jeśli jednak nie uda nam się w porę zająć odpowiedniego miejsca, nie musimy się martwić – możemy obejrzeć go na jednym z ustawionych na Trafalgar Square telebimie. Po nocy pełnej wrażeń Londyn nie dam odpocząć – już pierwszego stycznia czeka na nas bowiem wielka parada, w której co roku udział bierze ponad dziesięć tysięcy artystów. Swój przemarsz ulicami angielskiej stolicy parada rozpoczyna w południe, kończy zaś około godziny piętnastej.

O zajazdkrapkowice.pl:

Jeżeli organizujesz wyjazd sylwestrowy lub takiego szukasz - zapraszamy do lektury! Na naszym portalu znajdziesz wiele rad jak sprawić, by sylwester był jeszcze bardziej wyjątkowy. Dodatkowo, znajdziesz u nas wiele rad dotyczących sylwestrowych kreacji dla każdego!

Shooting range Krakow

Kontakt

ul. Basztowa 21, 47-300 Krapkowice

512-008-112

kontakt@zajazdkrapkowice.pl

Galeria