Uroki nocy Sylwestrowej w górach

Noc sylwestrowa jest jedną z tych, które planuje się z wyjątkowo dużym wyprzedzeniem. Charakterystyczne jest przy tym dla niej i to, że niewiele osób odmawia sobie choćby drobnych przyjemności w czasie jej trwania. Jeszcze niedawno noc ta kojarzyła się nie tylko z lampką szampana w dłoni, ale również z maskami, cekinami, oszałamiającymi kreacjami i zabawą, która nie ustawała aż do białego rana. I dziś wiele osób właśnie tak wyobraża sobie ostatnią noc roku, okazuje się jednak, że ogromne sale bankietowe zyskują sobie coraz groźniejszych konkurentów. Wiele osób jest skłonnych do rezygnacji z uczestnictwa w wielkim balu na korzyść białego szaleństwa. Oczywiście, zwolennicy gór uważają, że nie mają sobie one równych bez względu na porę roku. Nie da się jednak ukryć, że zimą ich magia jest widoczna w szczególny sposób. Pokryte śniegiem budzą nie tylko podziw, ale i respekt, a jednocześnie sprawiają wrażenie miejsca magicznego. Trudno dziwić się zatem, że możliwość spędzenia sylwestra w polskich górach cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co ciekawe, mówimy o możliwości interesującej nie tylko z punktu widzenia naszych rodaków, sylwester w polskich górach skupia bowiem na sobie uwagę i zagranicznych turystów. Z całą pewnością nie musimy się zresztą obawiać tego, że zabraknie atrakcyjnych propozycji, na które powinniśmy zwrócić uwagę, okazuje się bowiem, że oferta jest bardzo rozbudowana.

góralski sylwesterNa sylwestrową zabawę można liczyć nie tylko w karczmach, ale również w restauracjach, schroniskach i hotelach, bardzo często okazuje się przy tym, że proponowana nam rozrywka jest czymś więcej niż tylko szablonową imprezą. Już sam zachwycający widok z okna może zachęcać do przyjazdu w góry, kuszący jest jednak również wieczorny wyjazd na narty. Te stoki, które nie posiadają oświetlenia, czynne są w ostatnią dzień roku do godzin popołudniowych. Tam jednak, gdzie sztuczne oświetlenie jest już normą, zabawa może jednak przeciągać się do godzin nocnych. Na stokach można liczyć zresztą nie tylko na klasyczne formy rozrywki, ale również na zjazdy z pochodniami, dyskoteki na śniegu, ognisko, lampkę szampana, a nawet kufel grzanego wina. Wśród nietypowych atrakcji sylwestrowych można również wymienić kulig wiodący nas zaśnieżonymi drogami i dostarczający nie tylko wiele radości, ale i budzący pewien niepokój. Na szczęście, ciemny las nie ciągnie się w nieskończoność, u kresu wyprawy obowiązkowo czeka zaś ognisko, góralska kapela, kiełbaski i słodkie wino. Sylwester w górach musi być zaplanowany odpowiednio wcześnie, należy przy tym liczyć się z koniecznością stania w długich korkach, aby dostać się do kurortu. Wszystkie te niedogodności można jednak znieść wiedząc, jak wyjątkowa będzie to noc.

Sprawdź sylwestrowe oferty w 2019.

O zajazdkrapkowice.pl:

Jeżeli organizujesz wyjazd sylwestrowy lub takiego szukasz - zapraszamy do lektury! Na naszym portalu znajdziesz wiele rad jak sprawić, by sylwester był jeszcze bardziej wyjątkowy. Dodatkowo, znajdziesz u nas wiele rad dotyczących sylwestrowych kreacji dla każdego!

Shooting range Krakow

Kontakt

ul. Basztowa 21, 47-300 Krapkowice

512-008-112

kontakt@zajazdkrapkowice.pl

Galeria